Самотність | Психологічна студія "Центр" - Львів

Самотність


Самотність є! А чи є це проблемой? Саме по собі самотність не може бути чи не бути проблемою, як сімейне життя саме по собі не може нею бути. Проблема, що для частини самотніх (і не самотніх) людей самотність – проблема. До того ж в нашому суспільстві ще існує стереотип: самотність – особиста невдача! Ось з’явиться партнер і почнеться життя, а не  з’явиться – не почнеться ….Пропоную подивитися на категорії людей з групи ризику самотності:
Залежні люди. Наркомани, алкоголіки … Голка, пляшка, цигарка … все це ерзац відносин. Самотність удвох з препаратом, алкоголем … Результат – руйнування реальних взаємин. Для їх партнерів це проблема, для залежних біда не самотність, а нестача або відсутність допінгу. Психіатри, психологи та психотерапевти в житті таких людей виникають рідко. А ось якщо близькі НЕ здалися, не змирилися, борються, то ймовірність позитивного прогнозу дуже висока.
Вікові люди, особливо ті, що на багато пережили своїх партнерів. Наше суспільство ще тільки дозріває до усвідомлення того, що життя існує і після 70-и і після 80- і … . Психологи та психотерапевти соцыальних закладыв практично не займаються не інвалідами. Групи (особистісного зростання, наприклад) для вікових людей відсутні. Я знаю таку групу в Золочиві, а сама дозріла до того, що б оголосити про такий набір тільки в цьому році.
Люди з так званими особливими потребами. При наших НЕ влаштованих для їхніх потреб містах і селах їм складно вести соціальне життя. Багато приречені на самотність.
Люди, психологічні особливості яких можуть заважати створювати значущі зв’язки і підтримувати їх (шизоїди, нарциси …). Вони зазвичай пред’являють дуже високі вимоги до партнерів, одночасно і хочуть, і бояться сильної прихильності. ..
Люди, які зробили вибір не жити парою…
Все, що я перерахувала (і не перерахувала) – може сприяти виникненню у у людини почуття, що він (вона) самотній, а може не сприяти. Хто то відчуває себе самотнім у великій родині, а хто то не самотній при її відсутності. На мій погляд, основа самотності – почуття нелюбові. Мене не люблять, я себе не люблю! Ось це – самотність. Якщо людина все більше впізнавати себе, реалізовує мрії і інтереси, тобто любить себе – вона не самотня. Якщо людина знаходить можливість ділитися (з сусідами, колегами, друзями, рідними …) – любить їх,  вона не самотня. Отже вибір у тій чи іншій мірі є у кожного ….

Психолог Олена Федько   

VKOdnoklassnikiFacebook